Завантаження aptosid по мережі (мережевий блок пристрою - NBD)

Увага: dnsmasq включає в себе сервер dhcp, який може конфліктувати з існуючим сервером dhcp у вашій мережі (Ваш маршрутизатор може мати сервер dhcp). Безпечним варіантом є використання тільки одного dhcp-сервера в будь-якій мережі. Це означає що Ви повинні відключити всі інші dhcp-сервера в тій же мережі. Варіанти проксі dnsmasq викладених нижче,повинні бути в змозі співіснувати з іншим сервером dhcp в тій же мережі, але будь-ласка, не намагайтеся робити це якщо ви керуєте мережею і готові мати справу з будь-якими непередбачуваними наслідками, які можуть виникати.

Основи

Завантаження по мережі вимагає перш за все, що у Вас є комп'ютери для завантаження по мережі, які можуть бути підключені через мережу яку Ви використовуєте, щоб комп'ютери які Ви можете налаштувати запропонували послугу завантаження по мережі.

Ви ж не хочете робити це на вашому робочому місці мережи, або будь-який інший мережі, які Ви не контролюєте, або Ви не запустили на цій мережі або отримати дозвіл і рекомендації від тих, хто це робить. Якщо Ви співпрацюєте у великих мережах, Ви можете досліджувати всі варіанти dnsmasq, тому що він має обмеження інтерфейси які він слухає або клієнти які він буде реагувати, щоб обмежити вплив Вашої установки в мережі.

Передумови

aptosid 2009-04 (або новіший) підходить для завантаження і для використання сервера мережевої завантаження. Інструкції повинні бути в основному такими ж самі з будь яким актуальним aptosid або Debian sid комп'ютером і мають надати всі ключі, які Вам потрібно використовувати в інших системах. Linux вимагає служити пристроям nbd.

dnsmasq буде використовувати всiх фази для забезпечення для первинного завантаження, таки це не повинно бути важко перевести необхідні знання з іншим програмним забезпеченням.

Установка
apt-get install nbd-server dnsmasq

Установка nbd-серверa

Припускаючись ISO можна знайти в /dev/scd0, (там де воно може бути, якщо Ви завантажилися з компакт-диска, в іншому випадку замініть в будь-який відповідний файл або пристрій), то Ви можете налаштувати nbd-сервер через конфігураційний файл який називається nbd-aptosid.conf під розділом aptosid-iso виконавши такі командни рядки:

echo '[generic]' > nbd-aptosid.conf
nbd-server 0.0.0.0:10809 /dev/scd0 -o aptosid-iso >> nbd-aptosid.conf

Загальний заголовок завжди потрібен. Якщо Ви хочете настроїти nbd-сервер на автоматичну роботу на реальній системі, Ви буде потрібно напевно ще замість цього ще налаштувати файл / etc/ НБД-server.conf. Є багато більше можливостей для НБД-серверу, які тут показані. Дивіться man nbd-server.

Щоб тепер запустити сервер як звичайний користувач і не піклуючись про створення або копіювання файлу до /etc/nbd-server.conf, запустіть команду в терміналі:

nbd-server -C nbd-aptosid.conf

Метою НБД-сервера не повинна бути ISO або CD / DVD / або USB-флешка, він просто повинен містити відповідний образ файлової системи.

dnsmasq

Наступний приклад припускає, що Ви працюєте в простий мережі, де ваша комп'ютер має одне Ethernet-з'єднання, яке налаштоване на dhcp на іншоми комп'ютері, і які клієнти завантаження по мережі можна використовувати для встановлення їх інтерфейсів на dhcp.

Основні відповідні варіанти dnsmasq для aptosid завантаження в мережі, є налаштування шляху для TFTP-сервера файлів і файл для його завантаження звідти.

Створіть tftp каталог для завантаження в /home (Ви можете створити його там, де Ви хочете, якщо Ви віддаєте перевагу іншому місці). Таким чином, шлях стає /home/tftp.

Потім створіть файл з ім'ям pxe-aptosid.conf та вставте наступний рядок:

dhcp-range=0.0.0.0,proxy
pxe-service=x86PC, "boot linux", pxelinux
enable-tftp
tftp-root=/home/tftp
tftp-secure

При використанні проксі dhcp необхідно надати меню pxe з pxelinux тільки як запис, який, таким чином почне його автоматично. Це є то що самотна PXE-служба вище.

З правами root, перемістіть новостворений файл pxe-aptosid.conf до /etc/dnsmasq.d/:

su
mv pxe-aptosid.conf /etc/dnsmasq.d/

Примітка: Для мережі (наприклад, 192.168.0 .*) з ніяким іншим сервером dhcp, Ви могли б поміняти місцями перші два рядки для:

dhcp-range=192.168.0.100,192.168.0.199,1h
dhcp-boot=pxelinux.0

Щоб видати IP-адреси, що починаються з 192.168.0.100 і закінчуються на 192.168.0.199 з орендою на одну годину, і надати ім'я файлу, запуститіть просто pxelinux.0 як частину запиту dhcp (при використанні проксі-сервера Ви повинні мати PXE меню тільки як запис PXELINUX який таким чином автоматично запустить його). Це не встановить мережу, яку Ви хочете хоча, якщо ваш сервер dnsmasq також повинний бути вашим DNS-сервером і шлюзом для завантаження клієнтів.

Для включення нового файлу Вам потрібно розкоментувати conf-dir=/etc/dnsmasq.d який знаходиться в /etc/dnsmasq.conf і потім перезавантажити dnsmasq.

dnsmasq має багато варіантів і може виступати в ролі DNS-сервера, а також як сервер dhcp, pxe ​​і tftp. Вище є мінімальний план частини який необхідний для використання pxelinux.

tftp

tftp це є мережа еквіваленту завантаження каталогу. Його використання показує приклад /home/tftp чий каталог вам потрібно заповнити. Якщо CD-ROM монтується на /fll/scd0:

cp /fll/scd0/boot/isolinux/* /home/tftp
mkdir /home/tftp/pxelinux.cfg
mv /home/tftp/isolinux.cfg /home/tftp/pxelinux.cfg/default
mkdir /home/tftp/boot
cp /fll/scd0/boot/vmlin* /fll/scd0/boot/initr* /fll/scd0/boot/memtest* /home/tftp/boot/
cp /usr/lib/syslinux/pxelinux.0 /home/tftp/
# required for the tftp-secure option to dnsmasq
chown -R dnsmasq.dnsmasq /home/tftp/*

Тепер Ви можете змінити параметри завантаження до ваших бажань в /home/tftp з обох pxelinux.cfg/default та gfxboot.cfg файлу.

Зокрема передбачається що під [install] розділом якого Ви встановите є install= якого треба перенести до install=nbd, install.nbd.server для IP-сервера в мережі, і install.nbd.port на ім'я nbd розділ експорту, наприклад. aptosid-ISO ( nbd-експорти називаються rather, а потім просто використовуються номери портів).

Або Ви можете вимкнути з клавішою F3 меню повністю і для редагування ліній ядра ввести команду:

fromhd=/dev/nbd0 root=/dev/nbd0 nbdroot=192.168.1.23,aptosid-iso nonetwork
Завантажувальний код toram

Якщо Ви додасте параметри завантаження toram, комп'ютер з достатньою кількістю пам'яті (мінімально 1 ГБ оперативної памяті ) буде завантажувати ISO в RAM , а комп'ютер без недостатьної памяті, (меньше ніж 1 ГБ) буде завантажитися в звичайному режимі.

Завантаження по мережі

Переконайтеся що BIOS комп'ютера налаштований на використання Boot from Network.

Поки ваш BIOS підтримує завантаження з мережі, Ваш комп'ютер підключений до мережі Вашого сервера і ядро aptosid та initrd.img підтримують Вашу мережеву карту, Ви повинні мати можливість завантаження aptosid з мережі.

Деякі мережеві карти можуть вимагати невільні прошивки, які вимагатимуть відновлення іnitrd щоб включити прошивки.

Сторінка останний раз переглянута 11/06/2011 1305 UTC